Kilka słów o...

czyli to co mnie zaciekawiło, zaintrygowało, poruszyło, to wobec czego nie przejdę obojętnie...

Wpis

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Kafelki w androidzie

Dzisiaj coś dla użytkowników jednego z najpopularniejszych systemów na urządzenia mobilne jakim jest android. System ten jest już nie tylko spotykany w telefonach, jest dosłownie wszędzie. Tablety, komputery, zielony stworek zagościł nawet w testowej wersji w telewizorach, lecz nie o tym będzie mowa.  

 Każdy użykownik smartfonu z owym systemem ma możliwość umieszczania skrótów aplikacji, różnego rodzaju widżetów na wirtualnych pulpitach. Czasem jednak standardowy interfejs systemu się nudzi i chciało by się go zmienić na coś innego, oryginalnego, atrakcyjnego, a jednocześnie funkcjonalnego. W przegonieniu nudy z pulpitu telefonu mogą pomóc różnorodne aplikacje pobrane ze sklepu play.

Postanowiłem opisać jedną z takich aplikacji, która całkowicie zmieni wygląd waszego telefonu. Launcher ten jest dedykowany dla osób, które chciały by zmienić androida na Windows Phone bez potrzeby zmiany telefonu. Aplikacja zwie się Launcher 8. Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji stary i znudzony interfejs androida zmienia się w kolorowe kafelki, z którymi mamy do czynienia w Windows Phone czy Windows 8. 

 

 Właśnie tak będzie wyglądał odmieniony android. Aplikacja jest co prawda anglojęzyczna, lecz każdy kto choć trochę zna angielski doskonale sobie z nią poradzi. 

Aplikacja sprawuje się bardzo dobrze. Wzystko chodzi płynnie i stabilnie. Po instalacji apki użytkownik traci możliwość umieszczania skrótów na wirtualnych pulpitach. Jednak nie uważam to za jakąś wadę, bo użytkownik może dodać własne skróty i foldery z listami aplikacji na głowny ekran w postaci kafelki. Można również w pełni spersonalizoać wygląd kafelek, zmienić kolor, wielkość, ikonę, a nawet dodać animację. W taki prosty sposób można uzyskać funkcjonalność Windows Phone bez wielkich kosztów, bo cała aplikacja jest darmowa.

Ja osobiście nie korzystam z telefonu z androidem, ale mam duże obycie z tym systemem, a opisaną aplikację przetestowałem na telefonie brata, który korzysta z Launchera 8 i jest z niego bardzo zadowolony.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
macko512
Czas publikacji:
poniedziałek, 10 czerwca 2013 16:41

Polecane wpisy

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa