Kilka słów o...

czyli to co mnie zaciekawiło, zaintrygowało, poruszyło, to wobec czego nie przejdę obojętnie...

Wpis

czwartek, 27 czerwca 2013

Złośliwość rzeczy martwych

Zacznę od krótkiego wyjaśnienia mojej biernej aktywności na blogu w ostatnich dniach... Po pierwsze brak czasu, po drugie dopiero dziś odzyskałem dostęp do internetu. Z tym drugim częśiowo będzie związany post.

Każdy z nas miał chyba problme ze sprzetem elekronicznym, jakąś awarię, błąd systemowy, itp. Mi ostatnio przyrafiło się zbyt wiele takich przygód nie tylko ze sprzętem. Przedstawię swoją historię w takiej kolajności w jakiej poszczególne rzeczy zaczęły mi szwankować.

Po gwarancji

Pewnego pięknego deszczowego ranka postanowiłem obejrzeć swój ulubiony poranny program jakim jest Dzień Dobry TVN. Sięgnałem po pilota i włączyłem telewizor. Ten nie reagował co mnie zdzwiliło. W pierwszej chwlili pomyślałem, zę wyczerpały się baterie w pilocie i je wymieniłem jednak mój odbiornik telewizjny nadał nie reagował. Do akcji wkroczył mój tato, który rozebrał telewizor na części pierwsze i stwierdził, że trzeba go oddać do serwisu. N niespodziankach się nie skończyło, ponieważ okazała się, że telewizor stracił osiem miesięcy temu gwarację i za naprawę będziemy musieli zapłacić, trudno... Samsung TV trafił do serwisu gdzie leżakował ponad dwa tygodnie z diagnozą uszkodzonego panelu startowego. Otrzymaliśmy wiadomość, że naprawa owego panelu wynosi od 500 do 700 zł. Zabrzmiało to nie zbyt ciekawie. Brdziej opłaca się już kupno nowego telewizora, co uczynili moi rodzice. Wykupili też dodatkową gwarancję na wypadek jakiegoś przykrego zdarzenia.

 Nowy numer

Ostatnio jestem bardzo rozczarowany tym co dzieję się z orange... Długotrwałe braki zasięgu, braki w dostępach do niektórych usług, itp. Jednak mi przytrafiło się najgorsze z najgorszych,  mianowicie padła mi karta sim z moim wspanmiałym numerem telefonu, do którego byłem bardzo przywiązany. Początkowo myślałem, że znów występują jakieś problemy z zasięgiem i faktycznie tak było. Jednak co było bardzo dziwne wszyscy moi domownicy mieli zasięg sieci, może nie maksymalny, ale jakiś posiadali.  Zdenerwowałem się i postanowiłem sprawdzić jak karta zachowa się moikm starym telefonie. Po uruchomieniu telefony wyświetlił mi się komunikat brak katy sim. Już wiedziałem, że padła mi karta sim. W ten oto sposób stałem się posiadaczem nowego numeru, co prawda mogłem wyrobić duplikat katy jednak musiałbym jechać do z tą sprawą do Łukowa, bo w moim mieście takich rzeczy nie oferują...

Tak szybki internet, że aż zniknął 

Któregoś pięknego dnia przyjechał do mnie przedstawiciel firmy lukman multimedia z informacją, że mój dotychczasowy dostawca internetu został wykupiony przez wspomnianą firmę. Przybyły gość przedstawił warunki nowej umowy i opisał zmiany jakie zaszły w technologii internetowej przez co będę mieć dostęp do szybszego internetu. Umowa została podpisana i w przeciągu tygodnia miałem dostać nowy router sieciowy i dostęp do szybkiego interentu. Owy tydzień trwał miesiąc... Po miesiącu dostałem nowy router i  dostęp do szybkiego internetu. Wypróbowałem mozliwości sieci i byłem zachwycony prędkością, jednak radość nie trwała długo bo nast dnia ruter sieciowy nie działał, a co za tym idzie straciłem dostęp do internetu. Do piero dziś panowie z serwisu naprawili usterkę i internet wrócił do mojego domu.

Mam nadzieję, że to już koniec takich przygód, bo powoli zaczynam odczuwać, że ktoś rzucił na mój dom jakiś urok... 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
macko512
Czas publikacji:
czwartek, 27 czerwca 2013 20:43

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • valentainwiggin napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/19 16:03:56:

    A złośliwość rzeczy martwych ma to jeszcze do siebie, ze działa hurtowo.. mi ostatnio padł komp na którym akurat rozliczałam pit-39 oraz pralka i lodówka.. WTF!??!??!??!

  • pikaczmalutki napisał(a) komentarz datowany na 2014/06/04 15:17:48:

    Hej, wiesz ostatnio zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania, bo znudził mi się trochę Wrocław pozycjonowanie to na tyle mobilne zajęcia, że można je właściwie robić z każdego miejsca na ziemi.

Dodaj komentarz

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa