Kilka słów o...

czyli to co mnie zaciekawiło, zaintrygowało, poruszyło, to wobec czego nie przejdę obojętnie...

telefony komórkowe

 • poniedziałek, 10 czerwca 2013
  • Kafelki w androidzie

   Dzisiaj coś dla użytkowników jednego z najpopularniejszych systemów na urządzenia mobilne jakim jest android. System ten jest już nie tylko spotykany w telefonach, jest dosłownie wszędzie. Tablety, komputery, zielony stworek zagościł nawet w testowej wersji w telewizorach, lecz nie o tym będzie mowa.  

    Każdy użykownik smartfonu z owym systemem ma możliwość umieszczania skrótów aplikacji, różnego rodzaju widżetów na wirtualnych pulpitach. Czasem jednak standardowy interfejs systemu się nudzi i chciało by się go zmienić na coś innego, oryginalnego, atrakcyjnego, a jednocześnie funkcjonalnego. W przegonieniu nudy z pulpitu telefonu mogą pomóc różnorodne aplikacje pobrane ze sklepu play.

   Postanowiłem opisać jedną z takich aplikacji, która całkowicie zmieni wygląd waszego telefonu. Launcher ten jest dedykowany dla osób, które chciały by zmienić androida na Windows Phone bez potrzeby zmiany telefonu. Aplikacja zwie się Launcher 8. Po pobraniu i uruchomieniu aplikacji stary i znudzony interfejs androida zmienia się w kolorowe kafelki, z którymi mamy do czynienia w Windows Phone czy Windows 8. 

    

    Właśnie tak będzie wyglądał odmieniony android. Aplikacja jest co prawda anglojęzyczna, lecz każdy kto choć trochę zna angielski doskonale sobie z nią poradzi. 

   Aplikacja sprawuje się bardzo dobrze. Wzystko chodzi płynnie i stabilnie. Po instalacji apki użytkownik traci możliwość umieszczania skrótów na wirtualnych pulpitach. Jednak nie uważam to za jakąś wadę, bo użytkownik może dodać własne skróty i foldery z listami aplikacji na głowny ekran w postaci kafelki. Można również w pełni spersonalizoać wygląd kafelek, zmienić kolor, wielkość, ikonę, a nawet dodać animację. W taki prosty sposób można uzyskać funkcjonalność Windows Phone bez wielkich kosztów, bo cała aplikacja jest darmowa.

   Ja osobiście nie korzystam z telefonu z androidem, ale mam duże obycie z tym systemem, a opisaną aplikację przetestowałem na telefonie brata, który korzysta z Launchera 8 i jest z niego bardzo zadowolony.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   macko512
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 czerwca 2013 16:41
 • sobota, 08 czerwca 2013
  • Konkurencja nie mogła przejśc wobec tego obojętnie

   Zapewne każdy już wie, że wystartowała nowa sieć telefonii komórkowej Nju Mobile, której oferta rozłożyła konkurencję na łopatki. Nju jest ofertą dla zwolenników telefonu na kartę, ale fani abonamentu też znajdą coś dla siebie.  

                  

    Nju Mobile - abonament

   Oferta telefonu z rachunkiem nowej sieci jest bardzo atrakcyjna. Minimalny abonament wynosi zaledwie 9 zł i jest on przeznaczony dla osób, które częściej odbierają połączenia niż je wykonują. Nju daję też gwarancję, że miesięczna kwota abonamentu nie przekroczy 57 zł. "Długoterminowa umowa nie interesuje mnie" - jedno z haseł kampani reklamowej Nju Mobile. A co to oznacza? Oznaczo to, że umowę możemy zerwać w każdej chwili nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. Również stawki za połączenia, SMSy, MMSy czy internet są zadowalające. 

   minuta - 0,19 zł
   SMS - 0,09 zł
   MMS - 0,19 zł
   1 MB przesyłu danych - 0,19 zł 

   Uważam, że jest to najkorzystniejsza oferta abonamentowa w Polsce. 

   Nju na kartę

    Oferta na kartę jest wspaniała dla młodych ludzi, którzy uwielbiają sporo rozmawiać i smsować. "Dzięki usłudze do wszystkich, jeżeli w ciągu dnia wydasz na rozmowy, SMS-y, MMS-y lub internet łącznie 2 zł, to do końca dnia nie zapłacisz już nic za kolejne rozmowy, SMS-y bez limitu i 100MB internetu." Brzmi interesująco i myślę, zę usługa będzie miała rzeszę fanów. Stawki za minuty, SMSy, MMSy i internet są takie same jak w abonamencie. Doładowania możemy wykonać kwotami od 5 do 200 zł.

   Z mojego punktu widzenia nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich są bardzo atrakcyjne i kuszące, wielkie brawa dla Nju Mobile!

   Reakcja Heyah i Play 

   Oczywiście jak to bywa na rynku konkurencja nie śpi. Start ofert Nju Mobile zmusił inne sieci do odpowiedzi. Jako pierwszy zareagował Play oferując nową taryfę w swojej sieci Red Bull Mobile. Następnie do ataku ryszyła Heyah z taryfą Non Stop. 

    No Limits - Red Bull Mobile

    W ofercie No Limits dostępne są dwie taryfy abonamentowe za 29,50 zł i 39,50 zł. Tak samo jak w Nju użytkownicy podpisują umowę na czas nieokreślony, dzięki czemu będzie można w każdej chwili zrezygnować z oferty. No Limits jest taryfą Sim only, czyli bez możliwości zakupu telefonu.

   W ofercie za 29,50 zł użytkownicy dostają nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i darmowy dostęp do YouTube’a, Facebooka i NK. W ramach taryfy dostępny jest również pakiet 50 MB danych, po którego przekroczeniu zostanie ograniczona prędkość transferu. Użytkownicy jednak będą mogli wykupić kolejne pakiety:

   333 MB za 11 zł,
   666 MB za 16 zł,
   2 GB za 20 zł. 

   Co ciekawe w ramach taryfy poza abonamntem rozliczane są SMSy (koszt jednej wiadomości SMS/MMS wynosi 18 gr.) Dla osób, które dużo SMSują w taryfie za 39,50 zł jest możliwość nielimitowanego wysyłania wiadomości do wszystkich sieci za 10 zł miesięcznie.

   Non Stop - Heyah 

    Heyah oferuje abonament w wysokości 29 zł i tak jak w dwóch poprzednich przypadkach umowę na czas nieokreślony. Za abonamentową kwotę użytkownik dostaje nilimitowane rozmowy do wszytskich sieci. Podobnie jak w przypadku Red Bull Mobile  wysyłanie SMSów (koszt wiadomości SMS wynosi 9gr) jest rozliczane osobno poza abonamentem. Również koszt transmisji danych jest naliczany osobno (100 kb transmisji danych wynosi 19 gr) Jeżeli uzytkownik wysyła dużo wiadomości i korzysta z internetu ma możliwość wykupienia nielimitowanych SMSów za 9 zł miesięcznie, tyle samo użytkownik zapłaci również za pakiet internetowy "bezpieczny internet" dający 500MB transferu danych. Pakiet ten wcale nie jest taki bezpieczny, po przekroczemiu 500 MB naliczana jest opłata za kolejne rozpoczęte 500 MB, więc trzeba mieć się na baczności korzystając z internetu. W ofercie jest mozliwość zakupu telefonu w dowolnym momencie trwania umowy. 

   Ogólne zestawienie ofert

    

   Podumowując: po analizie wszystkich trzech ofert jestem zdania, że Nju Mobile jest nie do przebicia i tyle w temacie. 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   macko512
   Czas publikacji:
   sobota, 08 czerwca 2013 22:55

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa